З ІСТОРІЇ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Витоки поліції охорони на Сумщині вбачаються в тих повоєнних роках, коли повною ходою йшла відбудова народного господарства і бракувало можливостей охороняти територію підприємств силами робітників та службовців, котрі входили до  відомчої охорони. Тоді для охорони найбільш важливих об’єктів і було створено сторожову артіль, куди увійшли учасники війни, що отримали поранення. Хоча артіль прозвали в народі „інвалідською”, це не завадило фронтовикам виконувати обов’язки з використовуванням набутого на війні досвіду.

Згодом, 1952 року, при відділі зовнішньої служби УМВС області був утворений відділ позавідомчої зовнішньої сторожової охорони. Його співробітники здійснювали охорону об’єктів в Сумах. Водночас в містах Шостка, Конотоп, Ромни, Охтирка охорона здійснювалася лише зовнішніми постами зі сторожовими собаками, використовувалися примітивні технічні засоби: ревуни та хлопавки. Надалі були створені відділення охорони при Білопільському та Глухівському РВ УВС, відповідний відділ при Сумському МВ УВС.

Кардинально змінилася служба охорони Сумщини за минуле десятиріччя. Сьогодні підрозділи поліції охорони, розташовані в Сумах, Білопіллі, Охтирці, Тростянці, Лебедені, Ромнах, Конотопі, Глухові, Кролевці, Шостці, вдосконалюють охоронні послуги, використовуючи сучасні методи маркетології та новітні технічні засоби. Високий професійний рівень несення служби є запорукою зростання довіри населення та зацікавленості ділових людей у надійній охороні майна державною охоронною структурою з 60 річним досвідом роботи.