Головна - Новини

Віктор Веклич: "Найменшу кількість квартирних крадіжок в Києві фіксують у районах з найвищим рівнем облаштування квартир сигналізацією" (ФОТО)

Рубрика: Місто Київ
Опубліковано: 26 лютого

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі розповів заступник начальника Управління поліції охорони у місті Києві підполковник поліції Віктор Веклич.

Сьогодні злодії стають дедалі досвідченими та винахідливими. Шляхи проникнення до помешкань обирають різноманітні: через віконні отвори - шляхом віджиму пластикового вікна, або через двері - шляхом підбору ключів, зламу серцевини замка, використовуючи відмички тощо.

- Наразі крадіжки із проникненням у житло займають найвищу сходинку серед майнових злочинів, - зазначив Віктор Веклич. - Загалом у 2017 році на території міста Києва зареєстровано 5500 квартирних крадіжок.

Однак, за словами Віктора Веклича, найбільшу кількість таких правопорушень фіксують саме у районах з найнижчим рівнем облаштування квартир сигналізацією. Так, у Дарницькому районі столиці, де кількість встановлених сигналізацій є найнижчою, минулого року зареєстрували утричі більше злочинів, порівняно з Печерським районом, де встановлено найбільше сигналізацій.

На сьогодні підрозділи поліції охорони встановлюють сигналізацію, яка дозволяє здавати оселю під охорону, коли господар перебуває вдома. До прикладу, коли дитина приходить додому зі школи, вона може поставити квартиру під охорону і почуватися в безпеці вдома за відсутності батьків. Така послуга наразі доволі актуальна, адже якщо зловмисник намагатиметься несанкціоновано проникнути у таке житло, інформація про спробу проникнення негайно буде направлена на пульт поліції охорони, після чого на місце події негайно вирушить наряд реагування.

- На даний час охорону об’єктів та квартир на території столиці здійснюють 39 нарядів реагування поліції охорони, - розповів Віктор Веклич. - Вони діють у системі єдиної дислокації з ГУ НП столиці, а також реагують на повідомлення, які надходять по спецлінії "102".

Нагадав підполковник поліції і про системи "Термінового виклику поліції", які підрозділи поліції охорони встановлюють у місцях масового скупчення людей з метою профілактики вуличної злочинності, для оперативного реагування на злочини і правопорушення, а також для підтримання необхідного рівня громадського порядку й безпеки на території держави. Ознайомитися з місцезнаходженням таких систем в столиці та у інших містах України можна на офіційному веб-сайті поліції охорони.

Прес-служба Департаменту
поліції охорони