Головна - Новини

В харківському батальйоні поліції охорони обговорили проблему суїциду (ФОТО)

Рубрика: Новини
Опубліковано: 13 квітня

Серйозним і болючим в нашій країні є питання суїциду. Статистика свідчить, що найчастіше на такий вчинок йдуть психічно хворі люди, проте відсоток психічно здорових самогубців, більшість із яких були чоловіками в розквіті сил, росте.

Причини добровільного відходу з життя в багатьох випадках залишаються загадкою, розслідування показують, що особливого приводу, як, наприклад, важка хвороба або ж великий борг, у деяких самогубців не було.

Провідний психолог Управління поліції охорони в Харківській області В’ячеслав Гладков зазначив, що бувають справжні і демонстративні види суїциду. Як правило, останній відбувається в стані афекту і є не стільки спробою позбавити себе життя, скільки «криком про допомогу», намаганням звернути на себе і свої проблеми увагу оточуючих. Насамперед, це стосується дітей, особливо підліткового віку.

- Причиною суїциду можуть стати різні ситуації, - повідомив В’ячеслав Гладков, - в основному, це накопичені життєві труднощі, які переростають в депресію. Далі думки про те, що нічого не зміниться, і, як наслідок, втрата сенсу в житті. Моторошний факт, але такі думки часто з’являються у підростаючого покоління. Звертайте увагу на своїх дітей, розмовляйте з ними, проводьте більше часу разом.

Священнослужитель Трьохсвятительського (Гольдбергівського) храму протоієрей Андрій висловив думку, що на самогубство йдуть ті, у кого немає відповідальності перед іншими людьми, хто в стані афекту забув про тих, хто йому дорогий або перед ким у нього є зобов'язання. Отець Андрій закликав поліцейських виховувати в собі доброзичливість, активність і терпіння. Ці якості дисциплінують і допомагають уникнути сильних стресів.

З метою профілактики суїциду в Управлінні поліції охорони в Харківській області проводяться різні семінари, лекції, круглі столи, де обговорюється статистика випадків самогубств по області та по країні в цілому. Мета таких заходів - допомогти співробітникам в боротьбі з життєвими труднощами і навчити правильно діяти в стресових ситуаціях.

- Нещастя можна уникнути, якщо вчасно звернути увагу на проблему, - зазначив командир батальйону Олександр Сокольський. - І не варто нехтувати послугами фахівців, боятись психологів, священнослужителів. Їхні знання та досвід - безцінні для проведення дієвих профілактичних та просвітницьких заходів.

Управління поліції охорони
в Харківській області