Головна - Новини

Сергій Князєв: "На виклики людей по лінії "102" додатково реагуватимуть 640 нарядів поліції охорони"

Рубрика: Новини
Опубліковано: 30 січня

На цьому Голова Нацполіції наголосив сьогодні, 30 січня. Відтак ці наряди увійшли до системи єдиної дислокації нарядів поліції. Таке рішення дозволить розвантажити екіпажі патрульної поліції та груп реагування патрульної поліції і водночас звести до мінімуму швидкість прибуття поліцейських на місце виклику.

З початку цього року співробітники поліції охорони здійснили понад 9 тисяч виїздів на повідомлення людей на спецлінію "102". Близько 3,4 тисяч викликів з цієї кількості – це повідомлення про злочин.

Сергій Князєв зазначив, що пріоритетом у роботі поліцейських охорони залишається реагування на виклики згідно з договірними умовами. Проте, за його словами, на даний час таких спрацювань небагато.

- Тому було прийнято таке рішення, враховуючи, що поліція охорони – невід’ємна ланка поліції превенції. Вони включені в систему єдиної дислокації 102. Прибувають на виклики громадян, надають поліцейську допомогу. Оператори в call-центрах контролюють переміщення всіх патрульних автомобілів, зокрема, і поліції охорони, – зауважив очільник Нацполіції.

Він додав, що співробітники поліції охорони вже пройшли спеціальне навчання, спираючись на досвід патрульних поліцейських. Окрім того, вони забезпечені всім необхідним технічним оснащенням.

Так, повідомлення про виклик з call-центру надходять на спеціальні планшети. Його забирає той наряд, який знаходиться найближче та незадіяний до інших завдань.

- Для людей немає різниці – який підрозділ поліції до них приїхав на виклик. Головне, щоб той, хто потребує допомоги, своєчасно отримав її, – наголосив Сергій Князєв.

Нагадаємо, раніше Сергій Князєв повідомив, що діяльність поліції охорони буде уніфікована під стандарти роботи патрульних. Відтак майже всі співробітники поліції пройшли перепідготовку з урахуванням досвіду роботи патрульної поліції.

Водночас глава відомства наголосив, що всі новоприбулі поліцейські проходитимуть першопочаткову службу у лавах патрульної поліції, ГРПП чи поліції охорони.

За інформацією Департаменту комунікації
Національної поліції України