Головна - Новини

Поліція охорони братиме під охорону помешкання з особистим майном громадян за половину вартості монтажних послуг (ФОТО, ВІДЕО)

Рубрика: Місто Київ
Опубліковано: 26 лютого

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Сергій Кіфорук, заступник начальника Управління технічної служби Департаменту поліції охорони.

- У 2017 році кількість квартирних крадіжок в Україні склала 26 тисяч – це на 12% менше, ніж у 2016 році, - зазначив Сергій Кіфорук. - Динаміка є позитивною, але до ситуації, яку можна було б назвати цілком прийнятною ще досить далеко.

Саме тому, з метою посилення захисту майна громадян і протидії квартирним крадіжкам, поліція охорони та територіальні органи Національної поліції України з 01 по 17 березня 2018 року будуть проводити весняну соціальну всеукраїнську акцію «Квартира під охорону». До слова, така акція проводиться вже 9-й рік поспіль.

У вказаний період громадянам пропонується сплатити вартість охоронного обладнання, а монтажні та пусконалагоджувальні роботи з обладнання помешкання сигналізацією фахівці підрозділів поліції охорони виконають за половину їх вартості.

 

- Для учасників антитерористичної операції на Сході України та членів родин загиблих учасників АТО поліція охорони пропонує встановити охоронну сигналізацію у помешканні з 75-ти відсотковою знижкою на монтажні та пусконалагоджувальні роботи, - зазначив Сергій Кіфорук.

Сергій Кіфорук наголосив, що ефективною протидією майновим злочинам є, звісно, їх профілактика - використання надійних дверей, замків та вікон, однак саме встановлення сигналізації наразі є найефективнішим способом протидії квартирним крадіжкам. Станом на 1 січня 2018 року поліцією охорони з допомогою 47 пультів централізованого спостереження (ПЦС) в Україні охоронялося 204 тисячі квартир та приміщень з особистим майном громадян.

Поліція охорони має найбільш розгалужену мережу нарядів реагування в Україні - щодобово на чергування заступають 436 нарядів. Крім того, на повідомлення щодо майнових злочинів реагують 292 наряди патрульної поліції. Як правило, вони реагують у невеликих населених пунктах, де немає можливості ввести наряд поліції охорони.

- Таким чином, щодоби на чергування та реагування на повідомлення про порушення цілісності об'єктів та спроб проникнень реагує майже 700 нарядів поліції, - зазначив Сергій Кіфорук. - Тільки наряди реагування поліції охорони відпрацьовують в місяць майже 100 тисяч спрацювань, тобто здійснюють виїзди на повідомлення щодо протиправних подій. За рік же кількість таких виїздів становить майже 1, 130 тисяч виїздів. Це і виїзди на об'єкти, які перебувають під охороною, і виїзди на інші правопорушення, оскільки поліція охорони працює у єдиній дислокації з усіма нарядами Національної поліції України.

За 2017 рік лише нарядами поліції охорони було припинено 8970 посягань на охоронювані об'єкти, 7400 з них - помешкання з особистим майном громадян, в результаті було затримано 9698 зловмисників.

Загалом, в Україні спостерігається позитивна динаміка щодо облаштування квартир сигналізаціями – середній приріст складає від 9% до 14% на рік.

- Щодо вартості охоронної сигналізації: мінімальна вартість встановлення сигналізації складає близько 5 тисяч гривень за матеріали та 3-3,2 тисячі гривень за встановлення, - зазначив Сергій Кіфорук. - У період проведення акції "Квартира під охорону" встановлення сигналізації здійснюється з 50% знижкою. Щомісячна абонплата за користування послугами поліції охорони становить від 160 гривень до 290 гривень на місяць, залежно від регіону. Для приватних будинків ця вартість становить від 300 до 450 гривень на місяць.

Додамо також, що з метою ефективної протидії майновим злочинам у поліції охорони діє цілодобовий кол-центр, який дозволяє приймати заявки на охорону та в оперативному режимі організовувати їх відпрацювання, щоб максимально швидко встановити охоронну сигналізацію. Контактно-інформаційний центр Центру систем безпеки поліції охорони працює для прийому, обробки та контролю відпрацювання звернень громадян, які фіксуються та обробляються з допомогою технічних засобів у напівавтоматичному режимі. Це дає змогу в будь-який момент контролювати стан виконання заявки.

 

Детальніше - дивіться відеотрансляцію прес-конференції у Українському кризовому медіа центрі (UA Crisis Media Center):

Прес-служба Департаменту
поліції охорони