Головна - Новини

Поліцейські охорони провели зустріч з аграріями Дубенщини

Рубрика: Новини
Опубліковано: 16 квітня

13 квітня в місті Дубно відбулася спільна нарада правоохоронців з владою Дубенського району та місцевими аграріями стосовно безпечного ведення господарчої діяльності в секторі агропромислового комплексу та захисту від рейдерських посягань.

Близько півсотні підприємців району зустрілись в приміщенні Дубенської районної ради, щоб обговорити актуальне питання небезпеки рейдерських захоплень в АПК. Перед аграріями виступили начальник Управління поліції охорони в Рівненській області полковник поліції Михайло Кононенко та начальник Дубенського районного відділку поліції полковник поліції Роман Панасюк. Правоохоронці зазначили, що в Україні поширились силові напади на аграрні підприємства.

 

 

 

Зокрема, відбуваються маніпуляції із землевпорядними документами за участю нечистих на руку чиновників Держгеокадастру, коли за підробленими документами на господарство накладається арешт, і поки фермер бере участь у судовій тяганині, його майно розкрадається. Також поширені схеми маніпулювання заборгованістю, погрозами пошкодження та викрадення врожаю безпосередньо з поля.

 

- Сьогодні основною групою ризику є середній і малий бізнес, оскільки саме вони часто не мають ресурсу та фінансів для ефективного захисту. Також в групі ризику знаходяться компанії, які нехтують засобами превентивного захисту, чим, відповідно, викликають підвищену зацікавленість з боку рейдерів, - зазначає начальник Управління поліції охорони в Рівненській області полковник поліції Михайло Кононенко.

Впродовж 2017 року в АПК відбулося понад 700 захоплень землі та майна, пов’язаного із зберіганням і переробленням сільськогосподарської продукції. Згідно з опитуванням, проведеним Всеукраїнською аграрною радою, чверть аграріїв України вже зазнали спроб рейдерського захоплення, з них 70% - мають інформацію про подібні факти в регіонах.

Управління поліції охорони в Рівненській області з метою нейтралізації загроз рейдерського захоплення, а також організації охорони посівів і отриманого врожаю, пропонує забезпечити надійну охорону та порядок на території підприємств АПК в області.

Управління поліції охорони
в Рівненській області