Головна - Новини

Як вберегтися від квартирних злодіїв в період літніх канікул та відпусток? Поради від поліції охорони Київщини

Рубрика: Новини
Опубліковано: 14 червня

Як відомо, літо - пора, коли діти перебувають на літніх канікулах, а дорослі, як правило, планують відпустки. Однак, в той час, коли ви плануєте покинути свою оселю на деякий час, щоб відпочити, розпочинається і "сезон" активізації домушників, охочих до чужого майна.

Аби якнайдовше зберегти позитивні емоції від відпочинку та не приїхати в обнесену зловмисниками оселю, поліція охорони Київщини має практичні поради для громадян, застосування яких дозволить попередити незаконні проникнення в житло і здійснення крадіжки майна.

Останнім часом почастішали випадки проникнення злочинців у житло шляхом злому циліндрових механізмів врізних замків, встановлених на металевих вхідних дверях. Такі замки мають низьку стійкість до злому, який, залежно від навичок злочинця, займає від кількох секунд до хвилини. Тому, як один з пасивних способів захисту житла, на дверях рекомендується ставити два замки різних типів, які конструктивно відрізняються один від одного – циліндровий і сувальдний. Останній вважається витривалим охоронцем і, залежно від класу замка, тримає захист від 5 до 30 хвилин.

Не варто економити і на товщині металу, з якого виготовляються двері, звертайте увагу на конструкції коробки дверей – краще, коли двері втоплені в коробку – тоді її складніше буде зламати. Обов'язково обладнайте двері "вічком", а також стежте, щоб лампочки на Вашому поверсі і в під'їзді були захищені надійними ковпаками і завжди горіли.

Практичні поради:

- не залишайте ключі від квартири в "умовленому місці" – під килимком, на коробці дверей та у інших схожих місцях;

- у разі втрати хоча б одного з ключів терміново міняйте замок або циліндровий механізм;

- не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби та обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, які зберігаються у Вас, як і тих, кому відомо про те. що ви надовго від’їжджаєте;

- пам'ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах, під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні;

- виходячи з квартири, закривайте вхідні двері на всі замки, які встановлені на дверях;

- попросіть сусідів, щоб наглянули за вашим житлом і прибирали так звані маячки, які можуть залишати злочинці-домушники.

Розповісти зловмисникам про те, що нікого вже довго немає вдома, може і забита кореспонденцією поштова скринька. Рекламні проспекти та папірці, що стирчать в дверях, точно інформують про те, що господарі не вдома.

Крім того, злодії можуть провести й швидке стеження, щоб за день-другий вирахувати, коли вас не буває вдома. Для цього вони встановлюють у дверному прорізі різні маячки – волосинку, сірник, нитку. Протягом дня перевіряють, чи на місці залишений «сторожок» або «контролер», і складають приблизний графік, коли господарів не буває вдома.

Та все ж найкращий спосіб захисту оселі та майна, яке у ній знаходиться, - довірити їх професіоналам. Поліція охорони з допомогою засобів охоронної та пожежної сигналізації забезпечує централізовану охорону квартир громадян від несанкціонованого доступу. А якісне обслуговування замовника досягається за рахунок сучасної апаратури охоронної сигналізації з 99,9% коефіцієнтом надійності.

Замовити послуги охорони можна, зателефонувавши до Контактно-інформаційного центру поліції охорони за номерами:

0 800 502 220

Київстар 097 0 502 220

Lifecell 073 0 502 220

Vodafone 099 0 502 220

Управління поліції охорони
в Київській області