Головна - Новини

Для надійного захисту житла поліція охорони Дніпра пропонує сигналізацію

Рубрика: Новини
Опубліковано: 3 жовтня 2017р.

Квартирні крадіжки – один з найпоширеніших видів злочинів. Більше половини квартирних злодіїв – неодноразово судимі злочинці. Спіймати злодія, що вже проник в квартиру, вкрай складно. Тому профілактика майнових злочинів – головне завдання правоохоронців у боротьбі зі злочинністю.

Начальник Управління поліції охорони в Дніпропетровській області полковник поліції Андрій Рижинський розповів про критерії, за якими домушники обирають собі квартиру:

- в поштову скриньку кидаються оголошення або газети, переповнена скринька – чіткий сигнал для злодія;

- під килимок кладеться печиво, якщо воно не буде розчавлене – квартира в небезпеці;

- спостереження за світлом у вікнах, його відсутність – реальний шанс для «квартирників»;

- наклейка на дверях з пропозиціями різних послуг – господар квартири ніколи не залишить стікер висіти на дверях;

- наклейка волосини на дверях, яка практично не помітна для мешканців;

- дивні візити людей, які заблукали, чи візити комунальників, продавців різних товарів або церковних представників.

При виявленні подібних «знаків» слід негайно поставити квартиру під охорону, повідомити про свої підозри в поліцію, сусідам.

- Для того, щоб попередити квартирну крадіжку, - зазначив Андрій Рижинський, - необхідно вжити комплекс заходів, про які йтиме мова далі. В якому обсязі виконувати ці рекомендації – вирішувати вам.

Дуже важливий момент – постарайтеся поменше розповідати сусідам чи колегам про наявність в будинку великих сум грошей, коштовностей або якихось цінних предметів (рідкісної колекції марок або дорогої скрипки). Вхідні двері і під'їзду, і квартири потрібно надійно закривати. У під'їзді має бути гарне освітлення. Уважно оглядайте вхідні двері в квартиру на предмет зазначених вище злодійських «контрольок».

Виймайте або доручайте сусідам чи родичам виймати кореспонденцію з поштової скриньки, якщо ви залишаєте квартиру надовго. Аналізуйте дивні візити незрозумілих людей і постійні дзвінки на домашній телефон. При тривалих від'їздах поставте автомат на періодичне увімкнення світла або доручайте знайомим вмикати світло в квартирі. Вхідних дверей повинно бути двоє, причому зовнішні двері мають бути оснащені мінімум двома замками різних систем. Між замками має бути відстань не менше 30 сантиметрів. Двері повинні мати протизнімні штирі. На вікнах квартир перших, других і останніх поверхів доцільно встановити решітки. Втім, решітки можна замінити наклейкою прозорої полімерної плівки на розбиття.

Але найкращий спосіб захисту майна від квартирних крадіжок – це здача житла під централізовану охорону поліції. Статистика стверджує: там, де встановлена охоронна сигналізація, кількість крадіжок зменшується в десятки разів і ймовірність обкрадання таких квартир знижується практично до нуля. Крім того, якщо встановлена сигналізація, що спрацьовує з ввімкненням в квартирі аварійного дзвінка, злодії практично відразу залишають квартиру. Що, загалом, вам і потрібно.

Щоб дізнатися подробиці і отримати професійну консультацію, телефонуйте за безкоштовними номерами Інформаційного центру поліції охорони: 0-800-502-220 (цілодобово і безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 097-0-502-220, 073-0-502-220, 099-0-502-220 (за тарифами мобільних операторів).

Управління поліції охорони
в Дніпропетровській області